Miscanthus sinensis Variegatus Ozdobnice čínská Red Variegatus

Neohodnoceno
249,70 Kč 222,95 Kč bez DPH
SKLADEM - termín expedice od 1. poloviny dubna (trvalky,skalničky a stromkové růže kontejnerované)
Můžeme doručit do:
2.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrazný hustý trs širokých listů s výrazným bílým panašováním v několika bílých pruzích. Listy převisají do stran. Květy jsou červenavé a objevují se v říjnu nízko nad listy. Na podzim se barví bílé části listů do fialovorůžova. Někdy se trs může vlivem počasí rozvalovat. Patří k choulostivějším kultivarům. Narůstá pomaleji.

Nároky:
Slunečné chráněné stanoviště, dobře propustná a na živiny bohatá zahradní půda. U nás nesnáší utužené jílovité, přemokřené či kyselé půdy.


Použití:
Jako výrazná solitera nebo do kombinací s menšími nebo většími kvetoucími travami, keři a trvalkami, nádherný v kombinaci s jehličnany. Ve stinnějších místech má tendenci se vytahovat za světlem. Při nedostatku světla se tolik nevybarví.

Péče:
V případě nevhodné půdy je dobré půdu vyměnit a výsadbovou jámu vysypat kompostem smíchaným s pískem, můžeme použít i substrát pro trávníky. Potřebuje dostatek vláhy hlavně v létě a na jaře. Na sušších místech je menší. Na zimu u nás nadzemní část usychá, zůstává však stát. Uschlou hmotu seřezáváme až na jaře (konec března!), ne před zimou. Při podzimním řezu hrozí, že voda nateče do zbytků stébel a poté mohou vyhnívat kořeny, které roztrhá mráz. V chladnějších oblastech můžeme dát i zimní přikrývku kořenů z listí či štěpky. Na jaře pak při dostatku vláhy rostlina rychle naroste do své výšky.

Vzrůst: 1,5 - 1,8 m (šířka podobná)

Stanoviště: slunce

Doplňkové parametry

Kategorie: OKRASNÉ KEŘE A STROMY
Hmotnost: 1 kg
Objem obalu: 1,5 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: