Dahlia Peaches and Cream Jiřina Peaches and Cream

Neohodnoceno
100 Kč 86,96 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Jiřinka zahradní 'Peaches and Cream'

Patří mezi nejkrásnější podzimní květiny.

Velmi vhodná k řezu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ohnivá barva této jiřiny upoutá zajisté nejeden pohled.

Jiřinky mají v zahradě mnohostranné použití. Vždy však záleží na správné volbě odrůdy a na způsobu výsadby, aby rostliny ladily s uspořádáním zahrady.

Pro malé zahrádky jsou vhodné spíše kultivary s menšími květy. Vyšší a velkokvěté kultivary se lépe uplatní ve větších zahradách, kde lze rostliny pozorovat s větším odstupem. Vysoké kultivary se hodí jako solitery i k řadové výsadbě, např. k vzájemnému optickému oddělení různých částí zahrady.

Jiřinky můžeme vhodně kombinovat s trvalkami, zvláště vyššími, např. s podzimními hvězdnicemi (Aster novae-angliae, Aster novae-belgii), s drobnokvětými chryzantémami (Dendrathema indicum, s janebou (Heliopsis scabra), záplevákem (Helenium x hybridum), omějem (Aconitum), zlatobýlem (Solidago x hybrida), třapatkou (Rudbeckia x hybrida), s vyššími travinami apod. Je možná i kombinace s okrasnými keři spíše rozložitého vzrůstu, např. s tavolníkem ( Spiraea x vanhoutei), s komulí (Budleia), zlaticí (Forsythia), hlohyní (Pyracantha), se skalníky (Cotoneaster), dřišťálem (Berberis) aj.

 

Vzrůst: až 120 cm

Květ: žlutooranžový s bílými špicemi

List: zelený

Doba květu: červen - říjen

Stanoviště: slunce

Doplňkové parametry

Kategorie: CIBULOVINY / HLÍZY
Hmotnost: 0.2 kg
Objem obalu: 1 hlíza

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: